Idén is meg volt, idén is jól szórakozott a jó nép. Engem szokás szerint nem túlzottan ragadott magával a carolinai csapat köré felépített média felhajtás. Egyébként sem csípem a franchise-t, hát még ha olyan hagyományokra próbálják felépíteni a mókát, ami tulajdonképpen nincs is. Az lebonyolítási rendszer sem váltotta meg nálam a világot, ettől nem lett érdekesebb, színvonalasabb vagy nézhetőbb a gála. Ott volt ugyan Price és a fiataloknál Subban is, de ez a hétvégén csupán epizodisták tudtak lenni.
Carey éppen csak nem a legtöbb kapusra leadott szavazattal nyomult be a gálára, Fleury végül megcsípte. Subbant az újoncok közé hívták be a szombati ügyességi számokra.
Pénteken a két csapat kiválasztásával indult a móka, a két kapitány (Staal és Lidström) sorban húzogatta be a neveket, míg a rookie-kat a legvégén, korongfeldobással szórták szét. Mindkét emberünk a fehér mezes, carolinai kapitány nevével fémjelzett kompániába került. Szerencsétlen Kesselt senki sem választotta,így maradt Lidströméknek. Kárpótlásul kapott ugyan egy Hondát, de szerintem piszkosul rossz érzés lehet, ha nem visz el senki.
A szombati nap a már hagyományos, és a nézőket is jobban érdeklő ügyességi számokkal telt el. Először a leggyorsabb korcsolyázok jöttek, megspékelve egy hátrafelé próbálkozásokkal és a kapusokkal. Leggyorsabb az Islanders-es újonc, Michael Grabner lett 14.238-cal. Következett a Breakaway Challenge, amely trükközést hozott kapura lövéssel a végén. Itt kapott főszerepet P.K. is, aki elvitte a show-t. A hazaiak fiatal kedvencének, Jeff Skinnernek a mezében ügyeskedett, amellyel Ovecskin mögött a második legtöbb szavazatot hozta el. itt láthattuk először Price-t is, aki a kapuban állt díszletszerepre kárhoztatva.
Harmadik szám a célba lövés volt, ahol a legpontosabb és leggyorsabb Daniel Sedin lett 4/4-gyel nyolc másodperc alatt. Következett a váltóverseny, amelyben különféle ügyességi feladatokat kellett minél gyorsabban végrehajtani. A legjobb idő 2:09 lett, amelyet a Team Lidström első csapata dobott össze.
A leggyorsabb lövés összecsapása megint Chara és Weber között dőlt el, és megint a bostoni gólem vitte el a pálmát 105,9 mph-s lövéssel. Ellenfele sem volt gyenge, de a 103,4 most is kevés volt a rekordnak számító lövés ellen.
A nap utolsó száma a hagyományos rávezetések voltak, amelyen Subban először gólt lőtt Fleury-nek, majd a második körben már nem sikerült átvernie a pittsburgh-it. Carey az első körben csak két gólt kapott (Byfuglien és Briere), míg a másodikban Martin St. Louis verte csak át. A versenyszámot Corey Perry nyerte három sikeres büntetővel. Az egész versenyt végül a Team Staal vitte 33-22-es arányban.
Vasárnapi főműsor a szokásos játszadozást hozta, így kevésbé fogott meg. Semmi védekezés, teljesen kiszolgáltatott kapusok, semmi igazi jégkorong. Azérz Ovecskinnek így is sikerült kiállíttatni magát, amiért külön dicséretet érdemel. Végül a Lidström.banda győzött 11-10-re, de az eredmény tényleg csak sokadlagos tényező volt. Legtöbb pontot Weber és Eriksson (4-4) gereblyézte össze, de ez is kevés volt az MVP címhez és az autóhoz, amit Patrick Sharp (1+2) kaphatott meg a vesztes csapatból.
Fiatalok itt már nem jutottak szerephez, maradt nekünk Price a második harmadban. Három gólt kapott ugyan (13/16), de így is a második legjobb teljesítményt hozta ki (81,2%) Hiller mögött.
Szerencsére ennek is vége, most már tényleg jöhet a HOKI, a hátralévő 32 meccsből kell kihozni a PO-t.