Hat játékosunk kapott meghívót a téli játékokra, de Andrei Kostitsyn még térdsérüléséből lábadozva nem lehet ott a többiekkel. Napról-napra követem majd embereink teljesítményét, hátha válogatottjaikban szebbet, jobbat tudnak produkálni, mint kenyéradó csapatunkban.
2010. február 16.
Svájc-Egyesült Államok: 1-3 (0-1, 0-2, 1-0)
Nem volt olyan nagy különbség a két gárda között, mint amit a nevek alapján várni lehetett. A második harmadban kicsit jobban felpörögtek az amcsik, ezzel el is döntötték a találkozót.
Yannick Weber (77) nem igazán villogott, összesen 2 perc kiállítást szedett össze a játék késleltetése miatt. Mark Streit volt a bekkpárja, aki mellett 13:11-et játszott és -1-gyel zárt.
Oroszország-Lettország: 8-2 (3-0, 1-0, 4-2)
Sima meccs volt, már két harmad után le lehetett volna fújni. Az oroszok gáláztak, a lettek küzdöttek.
Markov (79) az utolsó gólból vette ki a részét, ő segítette Morozov gólját egy perccel a lefújás előtt. Egyébként nem a legerősebb sorban játszott, Morozov mellett Zinovyev, Nikulin és Zaripov voltak a társai. Ennek ellenére nekik lett a legjobb +/- mutatójuk (+3). 15:29 alatt kétszer találata el a lettek kapuját.
2010. február 17.
Fehéroroszország-Finnország: 1-5 (0-2, 1-1, 0-2)
A fehéroroszok egyetlen gólját a mi fiunk, Sergei Kostitsyn szerezte a második harmad legelején. Összesen csak tizenkétszer találták el Kipper kapuját, amiből SK egyet vállalt (1/1, nem is olyan rossz). 16:44-et játszott és -1-gyel zárt. A másik oldalon Saku Koivu egy gólpasszt jegyzett az első finn gólnál.
Csehország-Szlovákia: 3-1 (1-0, 2-1, 0-0)
Mindkét oldalon érdekelve voltunk, cseheknél Plekanec volt az első sor centere, míg északi szomszédunk kapuját Jaro védte. Előbbi örülhetett, mert a csehek jöttek ki győztesen a presztízs rangadóból. Tomas szerezte a harmadik gólt emberelőnyben. Emellett volt még két másik lövése is. Nem örülhetett azonban felhőtlenül, hiszen így is -1-gyel zárt. 16:16-tal a negyedik legtöbb időt töltötte a jégen.
Halak 21 védéssel zárta a találkozót, amelyen a szlovákoknak sikerült többször munkára bírniuk az ellenfél kapusát (35 SOG), de Vokoun megint ellenállhatatlannak bizonyul.
2010. február 18.
Svájc-Kanada: 2-3so (0-1, 2-1, 0-0)
Szoros kis meccs volt, a svájciak nem adták olcsón a bőrüket. Büntetőknél Crosby lövése döntött, így két meccs után csak egy pontosak a helvétek. Az utolsó csoportmérkőzésükön Norvégiát, ha így játszanak továbbra is, simán megverhetik.
Yannick Webernek nem sikerült túl jól ez a találkozó. Összesen csupán 6:12-t töltött a jégen és kilencszer cserélték be. Az első harmadban csinált egy akasztást, majd a második harmad elején is, de ezt ki is használták a hazaiak Marleau révén. Volt még egy kapura lövése is, még az első felvonásban. Remélem, nem komoly a gond, és a norvégok ellen már újra tud játszani!
Oroszország-Szlovákia: 1-2so (0-0, 1-0, 0-1)
Halak remek volt, Markov ismét gólpasszt jegyzett. A szétlövéssel végződő találkozón Jaro 36/37-tel zárt, plusz a büntetőknél egy kivétellel (Ovechkin) mindent hárított, vagy a csatárok hibáztak ellene. Andrei a második meccsén is jól szolgálta ki Morozovot, ezzel ők szerezték a szbornaja egyetlen gólját. Igaz, a szlovákok egyenlítésénél is ők voltak jégen. 15:40-et szolgált a jégen és volt még egy lövése is.
Szlovákiának igen jól jött ez a siker, hiszen így kijavították a csehek elleni bukást, és nekik már csak a letteket kell legyűrniük, míg két nagy riválisuk (főleg az oroszoknak fontos) egymással meccselhetnek.
2010. február 19.
Fehéroroszország-Svédország: 2-4 (0-2, 1-1, 1-1)
Simának indult, de Kostitsynék két szerencsés góllal feljöttek az esélyesebb háromkoronások nyakára. Ez most kevés volt, a sárga mezesek vitték a három pontot.
Sergei sokat volt a jégen (16:51), de most nem sikerült ponttal befejeznie a meccset. Egy lövése volt csupán és -1-gyel zárt.
Csehország-Lettország: 5-2 (3-0, 1-2, 1-0)
Csehek gyorsan lerendezték a meccset az első harmadban szerzett három találattal, majd kicsit visszavéve a tempóból könnyedén hozták a találkozót. Hat ponttal már csak az oroszok vannak nekik vissza a csoportkörből.
Tomas Plekanec ismét csapata egyik legjobbjának bizonyult, a második gólt Michalek átadásából ő szerezte. Volt még ezen kívül négy lövése és egy kiállítása is. Összességében +2-vel zárt, de az oroszok ellen már nehezebb lesz.
2010. február 20.
Svájc-Norvégia: 5-4ot (1-1, 2-2, 1-1)
Nagy csatában a helvétek győztek Lemm hosszabbításban esett találatával. Így 3 ponttal zárták a csoport meccseket, elválik, mire lesz ez elég. A norvégokat minden esetre megelőzték, ami nem rossz.
Amitől tartottam, az bekövetkezett. Sajnos Weber ma nem játszhatott a többiekkel.
Szlovákia-Lettország: 6-0 (3-0, 2-0, 1-0)
Szlovákok nagyon belelendültek az oroszok leverésétől, most sima vereséggel küldték haza a letteket.
Halak megint kiváló volt, 21 védéssel hibátlan meccset hozott. Öt ponttal zártak, összesen négy gólt kaptak a három mérkőzésen.
Fehéroroszország-Németország: 3-5 (1-1, 1-0, 3-2)
Izgalmas és szoros mérkőzés volt, melyet a keletiek nyertek. A németek szereztek vezetést, de ezután mindig a beloruszok voltak lépéselőnyben. Egy sikerrel a harmadik helyen végeztek a két skandináv csapat mögött. Sajnos csak egy komolyabb soruk van, így pedig nehéz kiugró eredményt elérni az NHL-esekkel megtömött konkurenciával szemben.
Sergei Kostitsyn kitett magáért, egy gólja mellett szerzett még három gólpasszt is. Sora egyébként összesen 10 pontot csinált, míg a többieknek csupán kettő maradt... Sergeinek két lövése volt összesen és 18:36-ot játszott.
2010. február 21.
Oroszország-Csehország: 4-2 (1-1, 1-0, 2-1)
Az oroszok nyerték a csoport rangadóját, így ők végeztek az első helyen. Megérdemelt siker, mert többet támadtak, veszélyesebbek voltak. Andrei Markov nem különösebben villogott, de hasznosan játszott 16 játékperce alatt. Most a többi sor villogott, Morozovék a háttérben dolgoztak. Plekanec viszont a vereség ellenére ismét jó volt, ő egyenlített az első harmad végén emberelőnyből. Volt még két másik lövése is 18:40 alatt.