Friss hírek

free counters

Hozzászólások

• montreal: @montreal: 6 ev=$ 39 mill. (2012.07.02. 23:47) Mire számíthatunk elseje után?
  • attila.erdei: Én elégedett vagyok Timmins választásaival mindkét nap. A 2. és 3. körben szépen szüretelt a többiek által kihagyott tehetségek közül. (2012.06.25. 08:21) Elégedetten térhetünk haza Pittsburgh-ből
  • montreal: MICHEL THERRIEN a HABS uj/regi edzoje!!! Remelem tanult a hibaibol, en Roy-t szerettem volna de ez van ezt kell elfogadni. Go Habs Go (2012.06.05. 16:32) NHL Draft 2012: Filip Forsberg, a legjobb európai fiatal
  • montreal: @p@lee22: En meg lefogadom, hogy Gomez nem fog meg meccset jatszanni a Habs szineiben ha nem akkarnak sorozatos tunteteseket a Bell Centerben. Molso... (2012.05.04. 13:09) Subbant a borítóra!
  • montreal: Ugy tudom, hogy Gallant-nak csak a neve francia de PEI szuletesu es nem hiszem,hogy tud franciaul. Marc Crowford szinten palyazik az edzo posztra es... (2012.05.04. 13:05) Bergevin lehet a megoldás?!

Címkék

2011 (1) ahl (1) alapszakasz (3) all star (7) all star weekend (2) anaheim ducks (5) anderson (2) andrei kostitsyn (112) archambault (1) armstrong (1) atlanta thrashers (16) auld (22) avcin (2) avtsin (1) a kostitsyn (4) backus (1) barch (1) beaulieu (3) beauregard (1) begin (25) béliveau (1) Béliveau (1) belle (5) bellows (1) bennett (1) benoit levesque centre (1) bergeron (16) bergevin (3) betts (1) billy boucher (1) bisaillon (1) bizonyítvány (1) blunden (9) boston bruins (52) bouchard (1) boucher (3) bouillon (19) bournival (2) bourque (12) boyd (6) bozon (1) briebois (1) brisebois (40) brunet (1) búcsú (2) budaj (27) buffalo sabres (38) builder’s night (1) busto (1) calgary flames (11) cammalleri (91) campoli (8) carbonneau (11) carle (5) caroina hurricanes (1) carolina hurricanes (23) carrière (1) Carriere (1) centennial jersey nights (11) centennial plaza (2) centre bell (12) chelios (1) chicago blackhawks (5) chipchura (17) chris higgins (1) cichy (1) cincinnati cyclones (4) claude lemieux (1) cole (43) collberg (1) colorado avalache (6) columbus blue jackets (5) combine (1) cournoyer (1) csatárok (3) cunneywort (1) cunneyworth (11) dache (1) dagostini (31) daigneault (2) dallas stars (7) Damphousse (1) damphousse (2) dandenault (24) darche (35) dawes (2) deadline (1) december (2) delmas (2) denis (10) desharnais (37) desjardins (10) detroit red wings (9) diaz (9) didier (1) dietz (1) dionne (1) draft (4) draft lottery (2) dryden (2) dudley (1) dufresne (1) dumont (4) edmonton oilers (12) edzők (2) edzőtábor (6) elbocsájtás (1) eller (34) ellis (5) elmer lach (3) előszezon (41) emberelőny (1) emile butch bouchard (3) engqivst (3) engqvist (2) enqgvist (1) entry draft (3) értékelés (5) északkeleti (1) fan practice (1) farm csapat (5) február (1) fejlesztőtábor (1) félév (1) festerling (2) flinn (1) florida panthers (27) forsberg (1) fortier (1) forum (1) frank mahovlich (1) gainey (12) galcsenyuk (3) gallagher (4) gallant (1) garrett stafford (1) gauthier (10) geoffrion (7) Gilchrist (1) gill (16) gillett jr (1) gionta (84) glumac (3) goldenberg (1) golf (1) gomez (59) gorges (43) grigorenko (2) groulx (1) halak (144) halifax (3) hall of fame (3) halpern (16) hamilton (1) hamilton bulldogs (10) hamrlik (56) haritage classic (1) hartley (1) harvey (1) henri richard (1) henry (6) heritage classic (2) herron (1) higgins (24) hockeytown (1) hockeyville (1) hoglund (1) hoki VB (4) hoki vb (1) holland (2) hudon (1) huet (1) húsvét (1) h richard (1) jakupov (2) janik (3) január (2) jarvis (1) jégidő (1) jemelin (20) jodoin (3) johansson (2) j ambrose obrien (1) kaberle (9) kapusok (3) karácsony (2) kaszcicin (2) kinsella (1) koivu (44) komisarek (28) kornyejev (1) kostopoulos (28) kovalev (50) kovaljiov (1) kovaljov (2) kraft (1) L'Oreille (1) ladouceur (3) lafleur (3) lambert (1) lang (36) lapierre (47) lapointe (2) laraque (51) Larocque (1) larouche (1) Larouche (1) larry robinson (1) las vegas (1) latendresse (46) lawson (1) leach (3) leblanc (15) lefebvre (2) lehoux (2) lemieux (1) linden (1) los angeles kings (9) macintyre (1) macmillan (1) malone (1) mara (5) március (1) markov (72) martin (7) massé (1) masterton trophy (1) maurice rocket richard (1) maxwell (13) mayer (5) McPhee (1) meccsek (1) melanson (2) mellanby (1) memorial cup (1) menetrend (26) metropolit (25) mezszámok (1) michaud (1) mike McPhee (1) minnesota wild (9) missiaen (1) moen (40) molson (3) molson cup (7) mont tremblant (1) moore (8) moreau (1) morenz (2) muller (4) m richard (1) naptár (1) nash (2) nashville predators (7) näslund (1) Näslund (1) national hockey association (1) national hockey leauge (1) nättinen (2) neilson (2) new jersey devils (27) new york islanders (21) new york rangers (24) nhl draft (7) nokelainen (8) november (3) nygren (1) nyström (1) obyrne (42) odelein (1) off season (1) október (3) olimpia (2) ottawa senators (40) pacioretty (84) palushaj (8) pearn (1) perreault (1) philadelphia flyers (29) phoenix coyotes (7) picard (6) pittsburgh penguins (31) plante (1) playoffs 2010 (22) playoffs 2011 (8) playoffs 2012 (2) playoff 2012 (1) plekanec (134) pouliot (36) pribyl (2) price (323) pritchard (1) prust (1) punch line (1) pyatt (13) qualier (1) québec city (1) rájátszás (4) rämö (1) rfa (1) richer (1) riendeau (1) ring of honor (1) roberval (1) robinson (3) roy (10) rucinsky (2) russell (2) sanford (9) san jose sharks (6) savage (1) savard (2) schneider (11) schultz (3) scotiabank place (1) sergei kostitsyn (46) sergej koszticin (1) serge savard (1) shutt (1) similä (1) simple plan (1) skrudland (1) slaney (1) sopel (3) spacek (17) st-denis (1) stanley kupa (3) statisztika (2) staubitz (5) stewart (7) st denis (3) st louis blues (7) subban (52) sullivan (1) sundin (1) szabadügynök (2) szavazás (1) tábor (2) támadók (1) tampa bay lightning (24) tanguay (41) theodore (1) Theodore (1) therrien (1) thibault (1) thrower (1) timmins (2) tinordi (3) toronto maple leafs (34) trade deadline (1) trotter (2) twitter (1) újonc (1) újonctábor (1) újonc edzőtábor (3) új év (2) vail (1) vancouver canucks (11) védők (2) videó (1) walsh (1) washington capitals (30) washington capitas (1) weber (28) westin (1) wheeling nailers (3) white (10) wickenheiser (1) willsie (2) winnipeg jets (5) wisniewski (10) woywitka (2) wyman (1) yemelin (1) youppi! (1) yvan cournoyer (1) zednik (1) „go habs go!” (1) Cimkefelhő

Montreal Canadiens @ Ottawa Senators

2009.01.18. 10:19 p@lee22

MEGIZZADTUNK A VÉGÉN

Győztünk ugyan tegnap is, de a körülményeket tekintve nem lehetünk elégedettek. Kétszer vezettünk, két góllal is, mégsem tudtuk elkerülni a hosszabbítást és a büntetőket. Mutatott játékunk az utóbbi időben sajnos nem a legjobb, főleg a védekezésünk kritizálható.

Chipchura helyett a felhívott Stewart került be a csapatba, mégpedig a fiatalos negyedik sorba. A Sens a harmadik számú mezében fogadott minket, ami eddig általában szerencsét hozott nekik, eddig...

Gyors emberelőnnyel kezdhettünk, Spezza szabálytalankodott Kovalev ellen. Ennek ellenére a hazaiaknál volt az első kapura lövés. Brisebois pont a kapunk előtt csúszott e, de szerencsére a koronggal nem tudtak mit kezdeni. A második Spezza kiállítás alatt jött Alfredsson büntetése, így majdnem két percig támadhattunk 3 védő ellen. Ki is tudtuk használni a lehetőséget, hiszen Lang pontos passzát Kovalev ütötte közelről a kapuba. Ezután jött az első hátrányunk is, Komisarek ülhetett ki két percre. Kapu előtti kavarodás után Halaknak kellett védenie. Kiegészülésünk után nem sokkal jött azonban az egyenlítő találat, Kelly vágta be Ruutu pontos passzát. Szerencsére gyorsan visszaszereztük az előnyt, a kapu mögül Lang adta vissza a korongot, amelyet az érkező Andrei Kostitsyn vágott be Elliott alatt. A harmad vége felé egy Lee kiállítást is kaptunk, de nem tudtunk élni az adódó lehetőséggel. A lövéseket tekintve 8-8-ra végeztünk, kiegyenlített játék folyt.

A második harmadot egy Hamrlik lövéssel nyitottuk, de egyébként kevés helyzet volt, inkább mezőnyjáték folyt. Majd egy Plekanec kimaradt szólót és egy Lapierre-Kostopoulos akciót jegyezhettünk fel. PK-t is gyakorolhattuk Gorges kiállításánál, ami alatt Langnak majdnem sikerült a gólszerzés, de az 1v1-es helyzet kimaradt. Jött egy Markov-helyzet és egy Kostopoulos kiugrás, de gól az nem született. Halak is dolgozott, közeli lövést kellett hárítania. Végre aztán beérett a támadó munkánk, D'Agostini talált be a Stewarttól, megint a kapu mögül kapott korongból. Felélénkült erre a Sens, két lövést is leadott egymás után. Plekanec és Pacioretty is esélyt kapott, de hiába. Sokat támadtunk, de csupán egy gólt tudtunk berámolni. 14 kaput eltaláló lövésünk jelezte, hogy ki irányított a harmadban.

Az utolsó harmadot előnyben kezdhettük Phillips áthúzódó büntetése miatt. A. Kostitsyn szólózhatott, de a kapuban kötött ki a végén. Pacioretty helyzetét követően fordulhatott az Ottawa, és 3v1-re Heatley szépíteni tudott. Öt perccel később azonban megint kettővel vezettünk, hála Kostopoulosnak, akinek bal oldali lövés becsúszott a kapuba. Nem sokáig örülhettünk azonban, mert rögtön jött a válasz. Ismét Heatley volt eredményes, második lövése már bement. Előtte Komisarek esett el fontos helyzetben. Később egy erős lövés után a plexit is javítani kellett. Végül sajnos az egyenlítés is sikerült a hazaiaknak, Fisher vágta be Neil korongját. Végén még Latendresse előtt nyílt lehetőség a győzelem megszerzésére, de kimaradt.

Hosszabbításban Lee miatt ismét előnyben kezdhettünk, de nem sikerült kihasználni a lehetőséget. Támadások itt is ott is volt, de nagyobb gólhelyzetek nem adódtak egyik oldalon sem. Első büntetőt Spezza fölé vágta, míg Kovalev betalált. Alfredsson lövését Halak kivédte, majd Lapierre fonákkal emelt a kapuba

Győzelem az győzelem, de lehetett volna simább is. Az első és a harmadik felvonás kiegyenlített volt, sajnos a másodikban nem tudtunk nagyobb előnyt felépíteni. Legközelebb tényleg jobb játékra lesz szükségünk, és főleg hátul.

1. Gregory Stewart pozitív bemutatkozása. A negyedik sorban léphetett pályára és szerzett egy gólpasszt első mérkőzésén. Lövése ugyan nem volt, de 8 perces lehetősége alapján ez nem olyan rossz teljesítmény.

2. Csupán kétszer állítottak ki minket. Ez dicséri a védőmunkánk fegyelmezettségét,de a bírók munkáját is. Kevés kiállítás, még kevesebb lehetőség az ellenfélnek a gólszerzésre. A felesleges szabálytalánságok úgyis mindig rosszkor jönnek.

3. Kovalev betegsége ellenére ismét húzóember volt. Pedig a játéka sem volt biztos influenzája miatt. Ennek ellenére ő szerezte az első gólunkat emberelőnyben, és a büntetőknél is az ő lövés döntött. Ennek elleére a védekezben van még mit javulnia, hiszen két gólt is kapott a csapat, amikor a jégen volt.

1. Megint az utolsó pillanatban engedtük ki a biztos győzelmet a kezünkből. Kétszer is vezettünk két góllal, ennek ellenére sikerült hosszabbításra "hozni" a meccset. Az ilyen, kissé könnyelmű dolgok tudják az embert kibillenteni a béketűréséből.

2. Gorges védekezése mostanában erősen megkérdőjelezhető. Utóbbi időben, amióta a PP-ben is szerepet kapott, többet cselleng elöl 5v5-ben is. Ezzel persze hátul nem úgy teljesít, mint ősszel. Az Senators ellen is két gólt kaptunk, amikor a jégen volt. Szép dolog, hogy fejleszteni szeretné támadójátékát, de ez ne menjen már a védőmunka rovására!

3. Senators nagyon "leütközött" minket. 15-29-re végeztünk a hitek tekintetében. Ennyire talán még egyszer sem ütköztek le minket ebben a szezonban. Szerencsére ez annyira nem nyomta rá a bélyegét a meccsre, de az ilyet azért kerüljük már el.