Alekszej Jemelinnek és az orosz válogatottnak sikerült megszerezni az idei VB-aranyat. A kieséses szakaszban sem találtak igazi ellenfelére, így a kanadaiak és a svédek korai búcsúzásával viszonylag könnyedén kaparintották meg az elismerést. A csehek Plekaneccel a bronzzal vigasztalódtak, míg az amerikaiaknak Szlovákia jelentette a végállomást.Igen jól zártak fiaink a vasárnap záródó finn-svéd, közös rendezésű világeseményen. Négyen képviselték a csapatot, amiből két érem, egy arany és egy bronz sikeredett. Összességében elégedettek lehetünk, bár a mutatott formák nem voltak egyenletesek. Jemelinnek és Plekaencnek nagy gratuláció az éremhez, ősztől nálunk is innen folytassák!
Az orosz csapatnak a norvégok elleni negyeddöntő nem volt olyan egyszerű, mint ahogy azt vártuk. Két harmad után még egálra állt a két válogatott, de az utolsó játékrészben, Jemelin győztes találatával, végül is az esélyesebb gárda ment tovább (5:2). Emberünk találata mellett adott még egy gólpasszt is és +2-vel zárta a napot. Új társakat kapott a NHL-es PO-ból kieső Ovecskin és Szjomin személyében, akik rendkívül gyorsan beilleszkedtek a csapatba.
Az elődöntőben a finnek vártak a medvékre, de itt már nem kellett nagyon megizzadniuk, hiszen a 6:2-es siker önmagáért beszél. Alexnek nem jutott igazán főszerep, egy lövéssel és +1-es mutatóval, no meg a döntőbe jutás örömével korizhatott le a jégről.
A vasárnapi fináléban a szlovákokon át vezetett az út az aranyig, ami végül elég egyszerűen sikerült is a Szbornajának. Ismét 6:2-es diadal született, Jemelinnek elég volt a +2-es mutató is. Összességében remekül helytállt, olykor nagyon fontos szituációkban segítette ki csapatát. Ha a Canandiens-ben is ilyen játékot tudna hozni estéről-estére, sokat javulhatna a védekezésünk.
Csehország is szépen szerepelt, de a két évvel ezelőtti bajnoki címet már nem tudta megismételni. Nyolc között kisebb meglepit okoztak a sokkal jobban favorizált háromkoronás csapat kiverésével. A svédek elleni 4:3 igazi mestermunka volt, amiből Plekanec főleg a bedobásoknál vette ki a részét (68 FO%). Elődöntőben összekerültek egykori honfitársaikkal, a szlovákokkal, akik a harmadik harmadbéli remek játékukkal 3:2-es sikert értek el. Pleki kicsit jobb volt már mezőnyben, gólpasszt is adott, de ez is kevés volt a csapatnak a döntőbe jutáshoz.
A "csalódott csapatok döntőjében", a bronzéremért a finnekkel kellett megküzdeniük. Végül az első harmad három góljával 3:2-re győzedelmeskedtek, de az utolsó húsz percben csupán egy lövés sikerült nekik. Tomas-tól többet vártam ugyan, de azért nem volt rossz VB-je. Nem tudott igazán beilleszkedni ebbe a csapatba, de minden tőle telhetőt megtett a siker érdekében.
Az Egyesült Államok biztosan jobbra számított a csoportkör után, de ahogy már korábban is írtam, soha nem szabad lebecsülni a hazai jégen játszó ellenfele, kiváltképp, ha azok a finnek. Az utolsó hét percben fordult csupán a kocka, előbb egalizáltak, majd kilenc másodperccel a végső dudaszó előtt a győztes gólt is megszerezték! Max Pacioretty-nek csupán három lövés és egy kiállítás sikerült, ami talán az egyik oka volt a kudarcnak. Több volt ebben a csapatban, ami most nem tudott érmet hozni.