Friss hírek

free counters

Hozzászólások

• montreal: @montreal: 6 ev=$ 39 mill. (2012.07.02. 23:47) Mire számíthatunk elseje után?
  • attila.erdei: Én elégedett vagyok Timmins választásaival mindkét nap. A 2. és 3. körben szépen szüretelt a többiek által kihagyott tehetségek közül. (2012.06.25. 08:21) Elégedetten térhetünk haza Pittsburgh-ből
  • montreal: MICHEL THERRIEN a HABS uj/regi edzoje!!! Remelem tanult a hibaibol, en Roy-t szerettem volna de ez van ezt kell elfogadni. Go Habs Go (2012.06.05. 16:32) NHL Draft 2012: Filip Forsberg, a legjobb európai fiatal
  • montreal: @p@lee22: En meg lefogadom, hogy Gomez nem fog meg meccset jatszanni a Habs szineiben ha nem akkarnak sorozatos tunteteseket a Bell Centerben. Molso... (2012.05.04. 13:09) Subbant a borítóra!
  • montreal: Ugy tudom, hogy Gallant-nak csak a neve francia de PEI szuletesu es nem hiszem,hogy tud franciaul. Marc Crowford szinten palyazik az edzo posztra es... (2012.05.04. 13:05) Bergevin lehet a megoldás?!

Címkék

2011 (1) ahl (1) alapszakasz (3) all star (7) all star weekend (2) anaheim ducks (5) anderson (2) andrei kostitsyn (112) archambault (1) armstrong (1) atlanta thrashers (16) auld (22) avcin (2) avtsin (1) a kostitsyn (4) backus (1) barch (1) beaulieu (3) beauregard (1) begin (25) béliveau (1) Béliveau (1) belle (5) bellows (1) bennett (1) benoit levesque centre (1) bergeron (16) bergevin (3) betts (1) billy boucher (1) bisaillon (1) bizonyítvány (1) blunden (9) boston bruins (52) bouchard (1) boucher (3) bouillon (19) bournival (2) bourque (12) boyd (6) bozon (1) briebois (1) brisebois (40) brunet (1) búcsú (2) budaj (27) buffalo sabres (38) builder’s night (1) busto (1) calgary flames (11) cammalleri (91) campoli (8) carbonneau (11) carle (5) caroina hurricanes (1) carolina hurricanes (23) carrière (1) Carriere (1) centennial jersey nights (11) centennial plaza (2) centre bell (12) chelios (1) chicago blackhawks (5) chipchura (17) chris higgins (1) cichy (1) cincinnati cyclones (4) claude lemieux (1) cole (43) collberg (1) colorado avalache (6) columbus blue jackets (5) combine (1) cournoyer (1) csatárok (3) cunneywort (1) cunneyworth (11) dache (1) dagostini (31) daigneault (2) dallas stars (7) damphousse (2) Damphousse (1) dandenault (24) darche (35) dawes (2) deadline (1) december (2) delmas (2) denis (10) desharnais (37) desjardins (10) detroit red wings (9) diaz (9) didier (1) dietz (1) dionne (1) draft (4) draft lottery (2) dryden (2) dudley (1) dufresne (1) dumont (4) edmonton oilers (12) edzők (2) edzőtábor (6) elbocsájtás (1) eller (34) ellis (5) elmer lach (3) előszezon (41) emberelőny (1) emile butch bouchard (3) engqivst (3) engqvist (2) enqgvist (1) entry draft (3) értékelés (5) északkeleti (1) fan practice (1) farm csapat (5) február (1) fejlesztőtábor (1) félév (1) festerling (2) flinn (1) florida panthers (27) forsberg (1) fortier (1) forum (1) frank mahovlich (1) gainey (12) galcsenyuk (3) gallagher (4) gallant (1) garrett stafford (1) gauthier (10) geoffrion (7) Gilchrist (1) gill (16) gillett jr (1) gionta (84) glumac (3) goldenberg (1) golf (1) gomez (59) gorges (43) grigorenko (2) groulx (1) halak (144) halifax (3) hall of fame (3) halpern (16) hamilton (1) hamilton bulldogs (10) hamrlik (56) haritage classic (1) hartley (1) harvey (1) henri richard (1) henry (6) heritage classic (2) herron (1) higgins (24) hockeytown (1) hockeyville (1) hoglund (1) hoki VB (4) hoki vb (1) holland (2) hudon (1) huet (1) húsvét (1) h richard (1) jakupov (2) janik (3) január (2) jarvis (1) jégidő (1) jemelin (20) jodoin (3) johansson (2) j ambrose obrien (1) kaberle (9) kapusok (3) karácsony (2) kaszcicin (2) kinsella (1) koivu (44) komisarek (28) kornyejev (1) kostopoulos (28) kovalev (50) kovaljiov (1) kovaljov (2) kraft (1) L'Oreille (1) ladouceur (3) lafleur (3) lambert (1) lang (36) lapierre (47) lapointe (2) laraque (51) Larocque (1) Larouche (1) larouche (1) larry robinson (1) las vegas (1) latendresse (46) lawson (1) leach (3) leblanc (15) lefebvre (2) lehoux (2) lemieux (1) linden (1) los angeles kings (9) macintyre (1) macmillan (1) malone (1) mara (5) március (1) markov (72) martin (7) massé (1) masterton trophy (1) maurice rocket richard (1) maxwell (13) mayer (5) McPhee (1) meccsek (1) melanson (2) mellanby (1) memorial cup (1) menetrend (26) metropolit (25) mezszámok (1) michaud (1) mike McPhee (1) minnesota wild (9) missiaen (1) moen (40) molson (3) molson cup (7) mont tremblant (1) moore (8) moreau (1) morenz (2) muller (4) m richard (1) naptár (1) nash (2) nashville predators (7) Näslund (1) näslund (1) national hockey association (1) national hockey leauge (1) nättinen (2) neilson (2) new jersey devils (27) new york islanders (21) new york rangers (24) nhl draft (7) nokelainen (8) november (3) nygren (1) nyström (1) obyrne (42) odelein (1) off season (1) október (3) olimpia (2) ottawa senators (40) pacioretty (84) palushaj (8) pearn (1) perreault (1) philadelphia flyers (29) phoenix coyotes (7) picard (6) pittsburgh penguins (31) plante (1) playoffs 2010 (22) playoffs 2011 (8) playoffs 2012 (2) playoff 2012 (1) plekanec (134) pouliot (36) pribyl (2) price (323) pritchard (1) prust (1) punch line (1) pyatt (13) qualier (1) québec city (1) rájátszás (4) rämö (1) rfa (1) richer (1) riendeau (1) ring of honor (1) roberval (1) robinson (3) roy (10) rucinsky (2) russell (2) sanford (9) san jose sharks (6) savage (1) savard (2) schneider (11) schultz (3) scotiabank place (1) sergei kostitsyn (46) sergej koszticin (1) serge savard (1) shutt (1) similä (1) simple plan (1) skrudland (1) slaney (1) sopel (3) spacek (17) st-denis (1) stanley kupa (3) statisztika (2) staubitz (5) stewart (7) st denis (3) st louis blues (7) subban (52) sullivan (1) sundin (1) szabadügynök (2) szavazás (1) tábor (2) támadók (1) tampa bay lightning (24) tanguay (41) Theodore (1) theodore (1) therrien (1) thibault (1) thrower (1) timmins (2) tinordi (3) toronto maple leafs (34) trade deadline (1) trotter (2) twitter (1) újonc (1) újonctábor (1) újonc edzőtábor (3) új év (2) vail (1) vancouver canucks (11) védők (2) videó (1) walsh (1) washington capitals (30) washington capitas (1) weber (28) westin (1) wheeling nailers (3) white (10) wickenheiser (1) willsie (2) winnipeg jets (5) wisniewski (10) woywitka (2) wyman (1) yemelin (1) youppi! (1) yvan cournoyer (1) zednik (1) „go habs go!” (1) Cimkefelhő

Montreal Canadiens @ New Jersey Devils

2009.01.03. 11:21 p@lee22

VÁRHATÓ VERESÉGBE FUTOTTUNK BELE

Olyan vereséget szenvedtünk, amelyet akár előre borítékolni lehetett. Sérülthegyek, nem túl acélos meccsek az év végén, szóval a vereség belefért. Azonban nem így, ahogy történt! Nem a mi orbitális hibáink miatt. Az ellenfélnek szinte minden bejött, minekünk meg veszélyes helyzetünk is alig-alig volt.

A sérültek miatt kénytelen volt Cabo bevetni a Chipchura-Pacioretty kettőst a 4. sorban. Price kisebb egészségügyi problémái miatt jött ismét Halak, bár ne tette volna... Weber volt a 7. védőnk, én szeretném, ha már idén bemutatkozhatna valahogy (nem mások sérülése árán).

Az első harmad fura jelentettel indult, amikor egy előre vágott korong majdnem megtréfálta Clemmensent. Öt perc elteltével volt az első helyzetünk Latendresse lövése révén.  Az első emberelőnyünkben Sergei Kostitsyn szerezhetett volna vezetést, de ez is elmaradt. Az előnyünk végén D'Agostini hozta a már szokásos kiállítást. Ugyanez ismétlődött meg visszafelé is. Lang két lövését lehet megemlíteni ebben az időszakban. Eddig egál volt a meccs, de ezután jött a neheze! Öt perccel a játékrész vége előtt Gionta ment el jobb szélen, majd középtávoli lövést kapusunk egész egyszerűen benézte. Szerencsére erre még volt válaszunk, Max Pacioretty vezethette rá a kapura a korongot, majd a bedobókör magasságában szép lövéssel vette be azt. Első NHL-es gólja az első mérkőzésén. Egy szép karrier kezdete lehet. Rögtön jött egy Kostopoulos-Clarkson bunyó, amit inkább a hazai csatár nyert meg. Mégsem vonulhattunk döntetlennel a szünetre, mert egy hiba után ismét előnyhöz jutott a Devils. Markov adta el a korongot, amelyet Parise Halak "közreműködésével" gólra is váltott.

A második felvonásban már érezni lehetett, hogy meg van fogva a csapat. Halak két védéssel nyitott (végre), majd egy emberelőnyt packáztunk el jó szokásunkhoz híven. Kostopoulos egyik akciónknál szerencsétlen Latendresset talált fejbe, aki azonnal az öltözőbe robogott. A harmad felénél gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, amikor a 2v1-re támadó Jersey Madden révén belőtte a harmadikat is. Majd a kapusunkról kipattanó korong miatt Komisarek mozdította el a kaput, ki is állították játék késleltetése miatt. A végén még egy Kovalev helyzetet lehet megemlíteni nálunk, de semmi komoly lehetőség a felzárkózásra.

Az utolsó harmad maga volt a szenvedés, nem ment a játák, a Devils nem eröltette a megszégyenítésünket. Lassan teltek a percek, pedig vártam már a végét. Halak helyett jött Denis, aki először védett Habs szinekben alapszakasz mérkőzésen. Kovalev szép cselei miatt érdemes volt figyelni a debit. Latendresse szerencsére visszatérhetett a fejlövése ellenére. Chipchuranak emberhátrányban volt lehetősége, 2v1-re vihette a korongot. Denisnek is volt egy nagy védése, amikor egy az egyben kapta a korongot, a kipattanót pedig Gorges tisztázta. A kegyelemdöfést Langenbrunner vitte be, amikor szép akció végén talált be.

Ezt a meccset felejtsük el gyorsan, mert tanulni nemigen tudunk belőle. Halak viszont sohase felejtse el, mert az ilyen teljesítményt kell kerülnie. A konferencia igen szoros, nem lehet az ilyen 4 pontos meccseket elbukni.

1. Pacioretty meglőtte első gólját. Muszájból kellett felhívni Hamiltonbaól, de elég gyorsan megtalálta a helyét. A negyedik sorban szépen muzsikált Chipchuraval együtt. Egy lövés, egy gól, és nem is akármilyen találat volt. Így kell csinálni egy újoncnak.

2. Denis is bemutatkozott. Bár kényszerből kellett beállítani a harmadik játékrészre, de nem vallott szégyent. Volt néhány szép védése, a bekapott gólról pedig nem tehetett. Egyenlőre amíg Price sérült, marad fenn az első csapatnál.

3. Csupán 4 ütközést engedélyeztünk a Devilsnek. Lehet, hogy csak elírás, de ez akkor is eléggé szokatlan dolog. Négy hit az irtó kevés, bár a hazaiak inkább evvel törődtek volna a góllövés helyett...

1. Halak produkciója. Sajnos nagyon rossz napot fogott ki Jaro, bizonytalan volt, egyszerű lövéseket engedett be, amelyek alapvetően meghatározták a meccs alakulását. Az első két gól az övé volt, a harmadiknál nem sokat tehett, nagyon jó lövés volt. 19/22-es mutatója sem valami fényes, 2 harmad után át is kellett adnia a helyét Denisnek.

2. Sok lövés, kevés helyzet. 34 lövés találta el a hazaiak kapuját, de ennek nagyobb része távoli és veszélytelen kísérlet volt csupán. Igazán felépített akciót nagyítóval kellett keresni. Lehetőségek nélkül pedig nincsen gól!

3. Teljes esélytelenség. Már a mérkőzés előtt érezni lehetett, hogy itt csak nagy szerencsével lehet pontot szerezni. A bekapott szerencsétlen gólok azonban teljesen elvették még a maradék reményt is a jó eredményre. Nyugodtan nézhettem a találkozót, nem kellett (sajnos) izgulnom.