Friss hírek

free counters

Hozzászólások

• montreal: @montreal: 6 ev=$ 39 mill. (2012.07.02. 23:47) Mire számíthatunk elseje után?
  • attila.erdei: Én elégedett vagyok Timmins választásaival mindkét nap. A 2. és 3. körben szépen szüretelt a többiek által kihagyott tehetségek közül. (2012.06.25. 08:21) Elégedetten térhetünk haza Pittsburgh-ből
  • montreal: MICHEL THERRIEN a HABS uj/regi edzoje!!! Remelem tanult a hibaibol, en Roy-t szerettem volna de ez van ezt kell elfogadni. Go Habs Go (2012.06.05. 16:32) NHL Draft 2012: Filip Forsberg, a legjobb európai fiatal
  • montreal: @p@lee22: En meg lefogadom, hogy Gomez nem fog meg meccset jatszanni a Habs szineiben ha nem akkarnak sorozatos tunteteseket a Bell Centerben. Molso... (2012.05.04. 13:09) Subbant a borítóra!
  • montreal: Ugy tudom, hogy Gallant-nak csak a neve francia de PEI szuletesu es nem hiszem,hogy tud franciaul. Marc Crowford szinten palyazik az edzo posztra es... (2012.05.04. 13:05) Bergevin lehet a megoldás?!

Címkék

2011 (1) ahl (1) alapszakasz (3) all star (7) all star weekend (2) anaheim ducks (5) anderson (2) andrei kostitsyn (112) archambault (1) armstrong (1) atlanta thrashers (16) auld (22) avcin (2) avtsin (1) a kostitsyn (4) backus (1) barch (1) beaulieu (3) beauregard (1) begin (25) béliveau (1) Béliveau (1) belle (5) bellows (1) bennett (1) benoit levesque centre (1) bergeron (16) bergevin (3) betts (1) billy boucher (1) bisaillon (1) bizonyítvány (1) blunden (9) boston bruins (52) bouchard (1) boucher (3) bouillon (19) bournival (2) bourque (12) boyd (6) bozon (1) briebois (1) brisebois (40) brunet (1) búcsú (2) budaj (27) buffalo sabres (38) builder’s night (1) busto (1) calgary flames (11) cammalleri (91) campoli (8) carbonneau (11) carle (5) caroina hurricanes (1) carolina hurricanes (23) carrière (1) Carriere (1) centennial jersey nights (11) centennial plaza (2) centre bell (12) chelios (1) chicago blackhawks (5) chipchura (17) chris higgins (1) cichy (1) cincinnati cyclones (4) claude lemieux (1) cole (43) collberg (1) colorado avalache (6) columbus blue jackets (5) combine (1) cournoyer (1) csatárok (3) cunneywort (1) cunneyworth (11) dache (1) dagostini (31) daigneault (2) dallas stars (7) Damphousse (1) damphousse (2) dandenault (24) darche (35) dawes (2) deadline (1) december (2) delmas (2) denis (10) desharnais (37) desjardins (10) detroit red wings (9) diaz (9) didier (1) dietz (1) dionne (1) draft (4) draft lottery (2) dryden (2) dudley (1) dufresne (1) dumont (4) edmonton oilers (12) edzők (2) edzőtábor (6) elbocsájtás (1) eller (34) ellis (5) elmer lach (3) előszezon (41) emberelőny (1) emile butch bouchard (3) engqivst (3) engqvist (2) enqgvist (1) entry draft (3) értékelés (5) északkeleti (1) fan practice (1) farm csapat (5) február (1) fejlesztőtábor (1) félév (1) festerling (2) flinn (1) florida panthers (27) forsberg (1) fortier (1) forum (1) frank mahovlich (1) gainey (12) galcsenyuk (3) gallagher (4) gallant (1) garrett stafford (1) gauthier (10) geoffrion (7) Gilchrist (1) gill (16) gillett jr (1) gionta (84) glumac (3) goldenberg (1) golf (1) gomez (59) gorges (43) grigorenko (2) groulx (1) halak (144) halifax (3) hall of fame (3) halpern (16) hamilton (1) hamilton bulldogs (10) hamrlik (56) haritage classic (1) hartley (1) harvey (1) henri richard (1) henry (6) heritage classic (2) herron (1) higgins (24) hockeytown (1) hockeyville (1) hoglund (1) hoki VB (4) hoki vb (1) holland (2) hudon (1) huet (1) húsvét (1) h richard (1) jakupov (2) janik (3) január (2) jarvis (1) jégidő (1) jemelin (20) jodoin (3) johansson (2) j ambrose obrien (1) kaberle (9) kapusok (3) karácsony (2) kaszcicin (2) kinsella (1) koivu (44) komisarek (28) kornyejev (1) kostopoulos (28) kovalev (50) kovaljiov (1) kovaljov (2) kraft (1) L'Oreille (1) ladouceur (3) lafleur (3) lambert (1) lang (36) lapierre (47) lapointe (2) laraque (51) Larocque (1) larouche (1) Larouche (1) larry robinson (1) las vegas (1) latendresse (46) lawson (1) leach (3) leblanc (15) lefebvre (2) lehoux (2) lemieux (1) linden (1) los angeles kings (9) macintyre (1) macmillan (1) malone (1) mara (5) március (1) markov (72) martin (7) massé (1) masterton trophy (1) maurice rocket richard (1) maxwell (13) mayer (5) McPhee (1) meccsek (1) melanson (2) mellanby (1) memorial cup (1) menetrend (26) metropolit (25) mezszámok (1) michaud (1) mike McPhee (1) minnesota wild (9) missiaen (1) moen (40) molson (3) molson cup (7) mont tremblant (1) moore (8) moreau (1) morenz (2) muller (4) m richard (1) naptár (1) nash (2) nashville predators (7) näslund (1) Näslund (1) national hockey association (1) national hockey leauge (1) nättinen (2) neilson (2) new jersey devils (27) new york islanders (21) new york rangers (24) nhl draft (7) nokelainen (8) november (3) nygren (1) nyström (1) obyrne (42) odelein (1) off season (1) október (3) olimpia (2) ottawa senators (40) pacioretty (84) palushaj (8) pearn (1) perreault (1) philadelphia flyers (29) phoenix coyotes (7) picard (6) pittsburgh penguins (31) plante (1) playoffs 2010 (22) playoffs 2011 (8) playoffs 2012 (2) playoff 2012 (1) plekanec (134) pouliot (36) pribyl (2) price (323) pritchard (1) prust (1) punch line (1) pyatt (13) qualier (1) québec city (1) rájátszás (4) rämö (1) rfa (1) richer (1) riendeau (1) ring of honor (1) roberval (1) robinson (3) roy (10) rucinsky (2) russell (2) sanford (9) san jose sharks (6) savage (1) savard (2) schneider (11) schultz (3) scotiabank place (1) sergei kostitsyn (46) sergej koszticin (1) serge savard (1) shutt (1) similä (1) simple plan (1) skrudland (1) slaney (1) sopel (3) spacek (17) st-denis (1) stanley kupa (3) statisztika (2) staubitz (5) stewart (7) st denis (3) st louis blues (7) subban (52) sullivan (1) sundin (1) szabadügynök (2) szavazás (1) tábor (2) támadók (1) tampa bay lightning (24) tanguay (41) theodore (1) Theodore (1) therrien (1) thibault (1) thrower (1) timmins (2) tinordi (3) toronto maple leafs (34) trade deadline (1) trotter (2) twitter (1) újonc (1) újonctábor (1) újonc edzőtábor (3) új év (2) vail (1) vancouver canucks (11) védők (2) videó (1) walsh (1) washington capitals (30) washington capitas (1) weber (28) westin (1) wheeling nailers (3) white (10) wickenheiser (1) willsie (2) winnipeg jets (5) wisniewski (10) woywitka (2) wyman (1) yemelin (1) youppi! (1) yvan cournoyer (1) zednik (1) „go habs go!” (1) Cimkefelhő

Montreal Canadiens @ Dallas Stars

2009.03.09. 12:41 p@lee22

AZ ELSŐ HARMAD UTÁN KEZDTÜNK CSAK EL JÁTSZANI

Az előző két, papíron könnyebb meccset csúnyán elbuktuk, és itt is rosszul álltunk az első harmad után. Ekkor történt valami, valami, ami megfordította a találkozót. Sikerünk pont jókor jött, már kezdtük elhinni, hogy mi csak veszíthetünk. A második harmad hosszú kettős emberhátrány megerősítette a fiúkat, onnan már nem volt megállás.

Az utóbbi két meccsen beállt gólképtelenség miatt a sorokat kissé megkavartuk. A. Kostitsyn került fel az első sorba, Pacioretty helyettesíti. Higgins a harmadikban, D'Agostini pedig a negyedikben kaphat helyet. Védelemben Dandenault került be, Briseboisnak még várnia kell az ezredik meccsére. Price védett, Halak még nem volt száz százalékosan kész a bevetésre. A túloldalon Bégin állt szembe egykori csattársaival.

Erősen kezdett a Stars, mi meg még aludtunk. Pricenak kellett védeni, majd a kapuvas segített. Az első két percben ki sem tudtunk jönni a saját harmadunkból. Aztán jött az első kiállítás, Pacioretty ülhetett ki a padra. Majdnem sikerült vezetést szerezni, de ehelyett Hamrlikot is kiállították. A kettős hátrányt már nem bírtuk, Eriksson szerzett vezetést egy sakk-mattra kijátszott helyzet után. Fistric kiállításánál voltunk először előnyben, Markov és Schneider távoli lövésekkel próbálkoztak. Nem volt még vége a vesszőfutásunknak, Schneider kapott 2+2 perces büntit sérülést okozó magas botért. Ezt valahogy kibekkeltük, majd a harmad végén Stewart (2+2 perc) került a padra, aki Ott-tal dulakodott, de a hazai játékost mégsem állították ki. Őt követte Komisarek, Kovalev és Koivu, akik szintén a büntetés sorsára kerültek. A túloldalon csak Ribeiro kapott 2 percet, így igen nehéz helyzetben kellett kezdenünk a második harmadot. Összesen csupán három kapura lövést sikerült összehoznunk ebben a harmadban.

Négyen ültek közülünk a büntetőpadon, így indult a következő harmad. Összesen 2:51-et kellett kettős hátrányban játszanunk. Sikeresen átvészeltük ezt az időszakot, sőt még nagyon helyzetbe sem került a Dallas. Ez nagy erőt adott a fiúknak, meg is lett az eredménye. Andrei Kostitsyn egyenlített, miután Koivu passzolta neki vissza a korongot az alapvonal mögül (szokásos akciónk). Ez volt csupán a negyedik kapura lövésünk. Közben Pacioretty kisebb sérülést szedett össze, saját csapattársa ütője  okozta a bajt. Időlegesen D'Agostini váltotta fel a Plekanecék mellett. Ezután két Plekanec helyzet maradt ki, az egyik után még videóztak is, de már az elején jól látható volt, hogy nem volt benn a kapuban a korong. Niel, majd Modano kiállításánál mi is kettős előnybe kerültünk 45 másodpercre. Tanguay és Plekanec, majd már 5v4-nél Andrei Kostitsyn próbálkozott. Éppen kiegészültek a hazaiak, amikor Kovalev tüzelt kapura, a korong pedig Turcoról bevágódott. Ezután Pricenak kellett játékba avatkoznia, hosszabb idő után először. Közben Pacioretty is visszatérhetett a jégre. A végére ismét beszorultunk egy kicsit, de ez már nem volt olyan komoly, mint a meccs elején.

Az utolsó harmadban ismét a Stars került mezőnyfölénybe, de ez csak a kapura lövéseknél volt érezhető. A gólt mi szereztük, még pedig nem is akármilyet! Turco kalandozott ki a kapuból, eladta a korongot, Higgins pedig távolról bevágta azt az üresen maradt kapuba. Nagy és emlékezetes kapusbaki volt az biztos! Tanguay 2v1-ben, majd 3v2-ben hagyja ki a lehetőségeket. A harmad második felére kicsit megint kapunk köré szorultunk, de jól hatástalanítjuk a helyzetet, és kontrákra játszunk. A végén ismét hátrányba kerülünk, előbb Komisarek, majd Kovalev kerül a kiállítás sorsára. A kapuslehozatal és az időkérés sem segített már a hazaiakon, mi vihettük el a két pontot.

A győzelem pont a legjobbkor jött, hiszen most fejeztük be hosszú, idegenbeli túránkat. Most már otthon kéne a pontok gyűjtésébe kezdeni. A kiállításokat szépen megoldottuk, és elől sem voltunk most olyan bénák, mint a legutóbbi meccseken. Reményt adhat a siker, mindent bele az Edmonton ellen is!

1. Túléltük a kiállításokat. Pontosabban egy kapott góllal megúsztuk, de a majd három perces, kettős hátrányt szépen megoldotta a csapat. Ez volt a fordulópont, innentől már mi is játékba lendültünk és sikerült is a győzelem.

2. Védőink is kitettek magukért. Sokszor, nagyon sokszor kritizáltam az idei védelmünket, viszont ezen a meccsen jól játszottak. Különösen Gorges és Hamrlik emelhető ki, akik +2-vel zárták a találkozót. Egyébként is Joshnak van a csapatból a legjobb +/- mutatója.

3. Tizenkilenc lövéssel is győzni tudtunk. Általában ennyi kevés a sikerhez, de most nem nagyon volt több lövésre lehetőségünk a sok emberhátrány miatt. Azzal kellett eredmény elérni, ami volt. Ezt a srácok szépen megoldották, de Turco is segített a végén.

1. Dweyer-Fraser bírópáros munkája. Az első harmadban kissé egyoldalúan és elfogultan szórták ki játékosainkat. Összesen kilenc kisbüntetést kaptunk, amelyek között volt egy-kettő furcsa ítélet is. szerencsére valahogy megoldottuk, nem kerültünk behozhatatlan hátrányba emiatt.

2. Félszáz ütközést kellett elszenvednünk. Ebben mi szoktunk dominálni, de most a Dallas alaposan megmutatta, hogy hogyan is kell ezt csinálni. Azért mi sem szégyenkezhetünk, nekünk is összejött 34 hit.

3. Centereinknek nem volt nagy napjuk. Plekanecet kivéve (3 lövés) centereinknek egy, azaz egy kapura lövés sem jött össze. Metropolit még mondhatja, hogy kevés időt játszott, de Koivu és Lapierre már nem foghatja erre a teljesítményét! Ennél sokkal több kell ha eredményes támadójátékot akarunk produkálni.