BAJNOKVERÉS RECEPTJE: VÉGY EGY HALAKOT...
"THAT'S WHAT WE WANTED TO DO, A SERIES LIKE THIS, WE WANTED TO GET ONE [IN PITTSBURGH]. IT'S FAR FROM OVER. BUT WE CAME FOR ONE."
(Gomez helyzetelemzése.)
… egy stabil védekezést és fűszerezd meg egy Cammalleri duplával! Azért nem ilyen egyszerű a dolog, de most működött. Az első meccs tanulságait levonva sikerült kijavítani a hibákat (kapuban és PK-ban egyaránt). Martin egyszerű, de eddig tökéletesen működő taktikája, amit a Caps ellen már megismertünk, a bajnok ellen is bejött. Markov hiányában is hatékonyak tudtunk lenni, csak ezt kell folytatni otthon is! Cammy duplájával átvette a vezetést a mesterlövészek PO-s ranglistáján, utoljára 7+ gólt 1993-ban sikerült Habs játékosnak elérnie.
Halakot meghagytuk a kapuban, pedig az előző csörtében nagyon leszerepelt. Igaz, az előző körben is egy rosszabb meccs után kezdett el hódítani. Markov sérülése még bizonytalan, valószínűleg jobb térde ment tropára és nem egy-két napra. Védelemben Spacek már-már rejtélyes betegsége miatt Bergeron szállt be, míg Subban Hamrlik párja maradt. Elöl volt aztán kavarás! Kimaradt Metropolit és Sergej K., jött viszont Darche és Maxwell. Moen a Plekanecék mellé került, mivel A. Koszticint száműzték a negyedik sorba.
Kora délután kezdődött a meccs, ami Halaknak nem olyan nagy probléma, mint a csapatnak szokott lenni. Jaro 4-2-1-es, míg a Habs idén 1-2-1-es mutatót tud felmutatni a matinékon. Markov kiválása viszont sokkal nagyobb gond! Mikor év elején megsérült, 14-20-3-at hoztunk, miután visszatért, 24-13-7-et. +11-gyel a legjobb volt, míg 24 perc játékideje is a legmagasabb szám a mieink között. Minőségi különbség, azt hiszem, ezt mindenki vágja.
Nem sokáig cicózott a Pens, gyors belecsapott a lecsóba! Öt perc elteltével máris előnybe kerültek, amihez a frissen verbuválódott negyedik sorunk „ügyesen” asszisztált. Maxwell bukta a bedobást, Darche ügyetlenkedett a palánknál, majd A. Koszticin vétette el Talbot passzát, amivel Cooke Halakot is kicselezve, vezetést szerzett. Nem is nagyon láttuk többet a jégen ezt a hármast! Lassan ébredtünk, de jöttek a lövések. Hátul biztosabbak lettünk. A harmad végére sikerült is az egyenlítés az unalomig begyakorolt „kapu mögül visszaadom” szituból. Most Pouliot harcolta be a pakkot, amit Gomez tett pontosan a kapu előtt várakozó Gionta (4) ütőjére. Orpik kissé szerencsétlen helyzetfelismerése is jól jött a gólhoz. 12-9 lett ide a kapura lövési mutató, ami kissé szokatlan a mostani csapattól.
Másodikban még egy lapáttal rátett a hazai gárda, az első hét percben nem sikerült Fleury-t dolgoztatnunk, míg Jaro már nyolcat védett. Orpik (megint ő) kiállításából mégis nekünk sikerült előnybe kerülnünk. Subban tüzelt messziről, a kapusról kivágódó korongot pedig Cammalleri (7) csapta másodjára az üresen maradt kapuba. Én egy kicsit magas botnak érezte, de nem lett videózás a dologból. A nyomás egyre erősödött, de mit tudjuk, ilyenkor még inkább hajt a csapat, sőt Gomeznek volt egy klassz lehetősége a túloldalon. Végén Gillt ültették le, amiért kicsit előre aggódhattunk a harmadik harmad folytatását illetően. 3-18-as SOG mindent elárul a meccs képéről.
Az első tíz percben három hátrányt is sikeresen hatástalanítottunk, most nem jöttek az előző meccsen végzetes hazai találatok. Halak remek volt, a védelem pedig jól harcolt. A meccset végül Cammy (8) szóló kiugrása döntötte el, ami Crosby blokkolt lövéséből indult. Végén még Bergeront a palánkba rakta a kissé megviselt Adams, de rövid ápolás után MAB is rendbe jött. A szabálytalanságért járó 5+10 perces kiállítás pedig nagyon jól jött a meccs lezárásához.
Taktikánk ismét remekelt, meg kell hagyni, hogy Martin és Perry Pearn eléggé mesteri fokra állította a „minden lövést kivédünk vagy blokkolunk” stratégiát. Halak 38 védése pontosan beleillik abba a képbe, amit megszoktunk tőle az idei évadban. Idén tavasszal még nem kapott ki a csapat, ha 40 lövésnél többet kellett védenie. A sok lövés bemelegíti, formába hozza és kiélesíti a reflexeit. Az első meccsen is az volt a baj, hogy kevés lövést kapott. Védelmünknek 15 blokk sikerült, ebből Gill és Hamrlik is 3-3-at vállalt. Kicsit szokatlan volt viszont, hogy 22 ütközést hajtottunk végre. O’Byrne négy „pakolása” nem meglepő, de Bergeron is ennyit csinált az ő méreteivel. A prímet viszont Benny Pouliot vitte, aki hatszor kent fel fekete mezest a palánkra. A góllövés még nem megy neki, de legalább már hajt és kihasználja fizikai adottságait. Csak így tovább!
Subban továbbra is kiválóan játszik rookie létére! Eddigi hat meccsén már öt pontot szerezett, blokkolt, ütközött. A legszebb az egészben az, ahogyan előadja. Nagy mázlisták vagyunk ezzel a gyerekkel! Elöl megint Gomezék remekeltek, melléjük csapva természetesen Cammallerit, aki már nyolc PO-s gólnál jár és eddig minden egyes találkozón szerzett pontot. Moore is elég harcos volt, három lövést is elengedett, a többiek viszont… Plekanec (2 lövés) még csak-csak, de a többiek… A komplett negyedik sor nem játszott többet négy percnél, így gyakorlatilag három sorral nyomtuk végig a derbit. S.K.-t már elfelejtettük, lassan a bátyja mesterhármasára sem fog senki emlékezni. Darche és Maxwell még védekezhet a játékhiánnyal, de Andrej K. NEM! Pyatt sem valami meggyőző a harmadik sorban, másfél sorral pedig igen nehéz lesz minden meccsen gólszüretet tartani.
Kedden jön a folytatás, de már hazai jégen. Nem hinném, hogy más taktikát akarunk vagy tudnánk kitalálni a Pittsburgh ellen, szóval az a kérdés, hogy tudjuk-e folytatni ezt a játékot. Második meccsen sikerült ezt alkalmazni, de nincsen rá garancia, hogy nem találnak ki valami ellenszert ez ellen. Néhány játékosunk meg erősen a fejéhez kaphatna, és megkérdezhetné önmagától, hogy tényleg ebben a csapatban akar-e játszani a jövőben is!